دوشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۲۰ ۱۱۵۹
چچ
کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی (مرکز سنجش از دور کانادا)

کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی (مرکز سنجش از دور کانادا)

کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی- مرکز سنجش از دور کانادا منتشر شد. کتاب Fundamentals of Remote Sensing – A Canada Centre for Remote Sensing که ما (مترجمین) نسبت به ترجمه آن اقدام کردیم جزء مهمترین کتب در زمینه مبانی سنجش از دور در جهان است بطوریکه به جرات می‌توان ادعا کرد که با مطالعه این کتاب خواننده می‌تواند به راحتی با کتب پیشرفته سنجش از دوری نویسندگانی چون پرفسور ریچاردز، کمپل، جنسن و پاول می تر انس برقرار کند.

کتاب  <strong class='sis-keyword'>مبانی سنجش از دور کاربردی</strong> (مرکز سنجش از دور کانادا)، پرتال سنجش از دور


نام فارسی کتاب : کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی (مرکز سنجش از دور کانادا)
نام انگلیسی کتاب : Fundamentals of Remote Sensing. A Canada Center for Remote Sensing Tutorials
مولف : مرکز سنجش از دور کانادا
مترجم : دکتر خلیل ولیزاده کامران، مهندس مصطفی مهدوی فرد
ناشر : ماهواره
شابک : 978-600-459-647-3
تاریخ انتشار : 1398
تیراژ : 5000
شماره تماس : ---
تعداد صفحات : 270 صفحه
فصل های کتاب : کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی- مرکز سنجش از دور کانادا، شامل ۵ فصل تخصصی به شرح زیر است:
  • فصل اول (مقدمه‌ای بر سنجش از دور): این فصل به کلیات و اصول فیزیک سنجش از دور پرداخته است.
  • فصل دوم (سکوها و سنجنده‌ها): در خصوص مشخصات انواع سکوها و سنجنده‌ها، قدرت تفکیک و کاربردهای هر کدام از آن‌ها بطور مفصل بحث کرده است.
  • فصل سوم (سنجش از دور رادار): جز مهمترین فصل این کتاب است که اصول و مبانی سنجش از دور راداری را بصورت جامع مورد بررسی قرار داده است.
  • فصل چهارم (پردازش تصاویر ماهواره‌ای): این فصل بصورت کاملا گیرا در خصوص استخراج اطلاعات با روش‌های مختلف از تصاویر رقومی و داده‌های ماهواره‌ای پرداخته است.
  • فصل پنجم (سنجش از دور کاربردی): فصل نهایی این کتاب به انواع کاربردهای سنجش از دور در زماین مختلف پرداخته است و بدون شک می‌تواند خواننده را با انواع کاربردهای تاپ سنجش از دوری آشنا کند.
سایر توضیحات : کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی- مرکز سنجش از دور کانادا منتشر شد. کتاب Fundamentals of Remote Sensing – A Canada Centre for Remote Sensing که ما (مترجمین) نسبت به ترجمه آن اقدام کردیم جزء مهمترین کتب در زمینه مبانی سنجش از دور در جهان است بطوریکه به جرات می‌توان ادعا کرد که با مطالعه این کتاب خواننده می‌تواند به راحتی با کتب پیشرفته سنجش از دوری نویسندگانی چون پرفسور ریچاردز، کمپل، جنسن و پاول می تر انس برقرار کند.
این کتاب یکی از مهمترین منابع کنکورکارشناسی ارشد و دکترای رشته سنجش از دور و GIS است اما داوطلبین کنکور این رشته بدلیل عدم توانایی در مطالعه نسخه انگلیسی این کتاب نسبت به آن بی توجهی می کنند. از وجه تمایز این کتاب با سایر کتب مبانی سنجش از دوری این است که این کتاب دارای بخش‌های متنوعی مانند ” آیا می‌دانید” و ” پرسش و پاسخ” است که شما را در درک مفاهیم و کاربردهای سنجش از دور کمک می‌کند. شما با مطالعه ترجمه این کتاب می‌توانید مفاهیم و اصول فیزیک سنجش از دور و پردازش تصویر را بصورت کاملا گیرا و مقدماتی درک کنید.
فهرست مطالب کتاب: فهرست مطالب کتاب کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی
سایر اطلاعات : سایر اطلاعات کتاب
فایلهای پیوست
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات