دوشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸ ۱۱۸
طبقه بندی: آزمایشگاه Rs
چچ
معرفی کتابخانه طیفی GHISA

معرفی کتابخانه طیفی GHISA

کتابخانه طیفی GHISA (Global Hyperspectral Imaging Spectral-library of Agricultural crops) ترکیبی جامع، هماهنگ و استاندارد از منحنی‌های فراطیفی محصولات کشاورزی مهم در جهان می‌باشد.

این کتابخانه طیفی توسط سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده (USGS) و آژانس‌های داوطلب همکار از سراسر جهان جمع‌آوری شده است. محصولات زراعی شامل گندم، برنج، جو، ذرت، سویا، پنبه، نیشکر، سیب‌زمینی، نخود، عدس و نخودفرنگی می‌باشد که حدود 65 درصد از محصولات زراعی جهان را پوشش می‌دهند. کتابخانه طیفی GHISA با استفاده از طیف سنجی زمینی، هوایی (هواپیما وپهپادها) و ماهواره‌ای گردآوری شده است.منحنی‌های طیفی کتابخانه به همراه اطلاعات موقعیت مکانی (طول و عرض جغرافیایی محل جمع‌آوری داده) و نوع سیستم اخذ داده (زمینی، هوایی و ماهواره‌ای) ارائه می‌گردد. این کتابخانه طیفی به درک بهتر، مدلسازی، تهیه نقشه و پایش کمیت‌های بیوفیزیکی، بیوشیمیایی و ساختاری محصولات کشاورزی و پوشش‌های گیاهی کمک خواهد نمود.


کتابخانه GHISA برای ایالات متحده آمریکا (GHISACONUS) ورژن 1، داده‌های محصولات کشاورزی غالب (گندم زمستانه، برنج، ذرت، سویا و پنبه) را در 6 مرحله مختلف رشد برای 7 منطقه مختلف زراعی (AEZ) در سراسر ایالات متحده ارائه می‌دهد. این کتابخانه طیفی با استفاده از تصاویر فراطیفی هایپریون Earth Observing (EO-1) در سال‌های 2008 تا 2015 و داده‌های اخذ شده توسط طیف سنج زمینی بدست آمده است.


/https://lpdaac.usgs.gov/products/ghisaconusv001


کنابخانه طیفی ghisaکتابخانه GHISA برای آسیای میانه (GHISACASIA) ورژن 1، داده‌های محصولات کشاورزی غالب (گندم، برنج، ذرت، یونجه و پنبه) در مزارع Glaba و Kuva در حوضه رودخانه Syr Darya در آسیای میانه را در مراحل مختلف رشد فراهم می‌کند. کتابخانه طیفی GHISA برای دو منطقه با استفاده از داده‌های فراطیفی هایپریون Earth Observing (EO-1) در سال 2007 و داده‌های جمع‌اوری شده توسط طیف‌سنج ASD در سال 2006 و 2007 تهیه شده است. فایل‌های کتابخانه طیفی به صورت XLSX شامل اطلاعات تصویر، شماره ID پلات، منطقه مورد مطالعه، تجهیز، تاریخ اخذ و نوع محصول می‌باشد.


/https://lpdaac.usgs.gov/products/ghisacasiav001آدرس کوتاه شده: