یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۸:۳۸ ۳۶
طبقه بندی: آزمایشگاه Rs
چچ
زیرگروه رادار روزنه مجازی (SARS)

زیرگروه رادار روزنه مجازی ( SARS)

در این نگارش به معرفی زیر گروه رادار روزنه مجازی ( SARS) زیر مجموعه کمیته ماهواره های مشاهداتی زمین (CEOS) پرداخته شده است.

مأموریت زیرگروه رادار روزنه مجازی (( SARS) Synthetic Aperture Radar Subgroup) تولید داده‌ های با کیفیت رادار روزنه مجازی از سیستم‌ های هوا برد و فضایی است که به‌ دقت در بخش رادیومتریک، فاز و هندسی کالیبره شده باشند و داده‌ های سطح بالاتر تولید شده از آن‌ ها اعتبار سنجی شوند. تعدادی از مأموریت‌ های سنجشی جدید ماهواره‌ ها در حوزه SAR به‌ تازگی راه‌ اندازی شده‌ و چندین مأموریت برای پرتاب در آینده آماده‌ شده‌اند. این مأموریت‌ ها که عمدتاً مبتنی بر فناوری آنتن آرایه فاز فعال هستند، روند واضحی را به سمت تولید محصولات با وضوح بهتر و بهینه‌ سازی عملکرد رادیومتریک و هندسی نشان می‌ دهند که در کنار آن افزایش علاقه و تمرکز بر مفاهیم و تکنیک‌ های جدید کالیبراسیون و اعتبارسنجی نیز دیده می‌ شود. سیستم‌ های آینده، با ویژگی‌ های خاص نظیر تکنیک‌ های شکل‌ دهی پرتو دیجیتال مبتنی بر ساختار چند کانالی، به پیچیدگی بیشتر تکنیک‌ ها و روش‌ های کالیبراسیون نیاز دارند. در جهت همراهی و هم‌ راستایی با روند پیشرفت‌ های مذکور، برنامه اجرایی این زیرگروه شناسایی و مشخص کردن سایت‌ های مرجع کالیبراسیون و اعتبارسنجی (شامل اهداف طبیعی و مصنوعی) می‌ باشد تا منابع داده‌ های کالیبراسیون مرجع را به‌ راحتی در دسترس همگان قرار دهد و سالانه برای بحث در مورد نتایج و پیشرفت‌ های جدید تشکیل جلسه داده و فرآیند عملیاتی را بهینه نماید.


زیرگروه رادار روزنه مجازی ( <strong class='sis-keyword'>SARS</strong>)


مهم‌ترین اهداف این گروه به شرح زیر می‌ باشد:

  • به عنوان یک انجمن مرجع برای تبادلات فنی و تخصصی بین‌المللی در مورد روش‌ ها، تکنیک‌ ها و تجهیزات در حال تحول در حوزه کالیبراسیون و اعتبار سنجی SAR عمل نماید.
  • تعیین تعاریف استاندارد و الزامات کالیبراسیون/ اعتبار سنجی برای سیستم‌ های تصویربرداری SAR یکی از اهداف مهم این مجموعه می‌ باشد.
  • هماهنگی و یکسان‌ سازی بین محصولات کاربری و قالب‌ های ارائه آن‌ ها نیز جزو اهداف این مجموعه می‌ باشد.
  • یکی دیگر از اهداف آن، تسهیل و روان‌ سازی در برنامه‌ های همکاری بین‌المللی در حوزه کالیبراسیون و اعتبارسنجی سیستم‌ های SAR می‌ باشد.
  • آموزش جامعه کاربران حوزه SAR نیز از اهداف این زیرگروه می‌ باشد.

زیرگروه رادار روزنه مجازی ( <strong class='sis-keyword'>SARS</strong>)


آدرس کوتاه شده: